آب قم جزو با کیفیت‌ترین آبهای کشور است

آب قم جزو با کیفیت‌ترین آبهای کشور است

مدیرعامل آبفای استان در برنامه زنده تلویزیون «باز باران»:

آب قم جزو با کیفیت‌ترین آبهای کشور است

واگذاری رایگان 950 فقره انشعاب به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

سرانه مصرف آب در قم باید نصف شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به انجام صدها آزمایش به صورت روزانه بر روی آب قم گفت: در حال حاضر آب شبکه قم به لحاظ کیفیت جزو بهترین آب‌های کشور به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور که به همراه جمعی از معاونین، مدیران، کارکنان و پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب در برنامه زنده تلویزیونی «باز باران» شبکه قم حاضر شد در سخنانی اظهار داشت: بر اساس قانون، شرکت‌های آب و فاضلاب اجازه واگذاری رایگان حق انشعاب آب و فاضلاب به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را برای یک بار دارند.

وی یادآور شد: در همین راستا شرکت آب و فاضلاب قم طی سه سال گذشته بیش از 950 فقره انشعاب به ارزش 6 میلیارد و 500 میلیون ریال به صورت رایگان به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی استان واگذار کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان سال جاری نیز آبفای استان با مساعدت مدیران، کارکنان و پیمانکاران خود مبلغ یک میلیارد ریال برای کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی اختصاص داد.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر صد در صد جمعیت حدود یک‌میلیون و 280 هزارنفری شهری استان به آب سالم و بهداشتی دسترسی دارند، گفت: برای تأمین آب شرب شهر قم تاکنون بیش از 2 هزار و 500 کیلومتر شبکه و خط انتقال، 4 باب تصفیه‌خانه و بیش از سیصد و پنجاه‌هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان چاه‌های منطقه علی‌آباد، چاه‌های داخل شهر و سدهای 15 خرداد و کوچری منابع تامین آب شهر قم برشمرد و اظهار داشت: سالانه نزدیک به 116 میلیون متر مکعب آب وارد شهرها می‌کنیم که از این میزان حدود صد میلیون متر مکعب مصرف و مابقی جزو آب‌های به حساب نیامده محسوب می‌شود.

وی مصرف روزانه هر نفر را در قم حدود 160 لیتر اعلام کرد و گفت: با توجه به اقلیم استان و تأمین 85 درصدی آب شهر از خارج از مرزهای استان، باید سرانه مصرف به نصف کاهش پیدا کند.

دکتر صادق پور خاطرنشان کرد: هر فرد می‌تواند با روزانه 80 لیتر آب، زندگی خود را تأمین کند علاوه بر اینکه بر اساس برنامه‌هایی که در دست اجرا داریم کسانی که مصرف کمتری داشته باشند تشویق می‌شوند.

وی با اشاره به انجام صدها آزمایش به صورت روزانه بر روی آب قم ابراز داشت: در حال حاضر آب شبکه قم به لحاظ کیفیت جزو بهترین آب‌های کشور به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حدود 50 درصد از جمعیت شهر قم امکان اتصال به شبکه فاضلاب شهری را دارند، گفت: البته در حال حاضر تنها 35 درصد از شبکه‌های اجرا شده مورد استفاده قرار می گیرند و مابقی هنوز وصل نشده‌اند.

وی با اشاره به زیرساخت‌های اجرا شده در قم در زمینه فاضلاب اظهار داشت: چهار تصفیه‌خانه فاضلاب و بیش از هزار و صد کیلومتر شبکه اصلی، فرعی و انتقال در قم اجرا شده و در خدمت مردم قم قرار گرفته است.

دکتر صادق پور در ادامه به برخی دیگر از زیرساخت‌های فراهم شده در حوزه آب و فاضلاب استان قم اشاره کرد و مرکز تلفنی 122 با ارائه بیش از 30 خدمت به صورت غیرحضوری، سامانه تله‌متری با امکان کنترل تمام تأسیسات آبفا و احداث 4 آزمایشگاه مجهز و مورد اعتماد محیط زیست را از جمله این زیرساخت‌ها برشمرد.

پایان خبر/

 

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۸/۳/۱۱  |  تعداد بازدید: ۹۵۵  |  کاربر: مهدی جعفری