افزایش نگران‌کننده مصرف آب در قم

افزایش نگران‌کننده مصرف آب در قم

معاون بهره‌برداری آبفای استان خبر داد

افزایش نگران‌کننده مصرف آب در قم

آب قم شور می‌شود!

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان از افزایش نگران‌کننده مصرف آب در قم خبر داد و گفت: با ادامه روند کنونی مصرف ناچار به استفاده از منابع زیرزمینی هستیم که شوری آب را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس مجتبی وزین افضل با اشاره به افزایش مصرف آب در قم اظهار داشت: با افزایش ناگهانی دما در روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه رشد تولید آب روند صعودی پیدا کرد.

وی با بیان اینکه میزان تولید در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 9 درصد رشد داشته است، روند کنونی افزایش را نگران‌کننده دانست و گفت: در سال 96 حداکثر تولید 4800 لیتر در ثانیه بود که این مقدار در سال گذشته به 5200 لیتر در ثانیه رسید و در صورت تداوم رشد مصرف انتظار می‌رود این میزان در سال 98 نیز افزایش یابد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان قم EC شبکه آبرسانی قم را بین 400 تا 1100 اعلام کرد و گفت: این میزان در محدوده مناسب قابل شرب قرار دارد و قابل آشامیدن بدون استفاده از دستگاه های آب شیرین‌کن است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون آب شیرین در شبکه آب بهداشتی توزیع شده است، ابراز داشت: طی این مدت به منظور تحویل آب با کیفیت مناسب به شهروندان، بیشترین برداشت از سرشاخه های دز انجام شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه حداکثر توان تصفیه و تولید تصفیه‌خانه آب قم 3800 لیتر بر ثانیه است، اظهار داشت: هر چه میزان مصرف از توان تصفیه خانه بالاتر رود، باید مابقی آب مورد نیاز شهر را از طریق چاه‌های علی‌آباد و داخل شهر تأمین کنیم که انتظار می‌رود در روزهای آینده آب شبکه به مرور لب شور شود.

وی با تاکید بر اینکه تلاش شرکت آب و فاضلاب، تأمین آب با کیفیت مناسب است، بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و پرهیز از اسراف تاکید کرد و یادآور شد: در صورت همکاری شهروندان برداشت از منابع زیرزمینی کاهش یافته و آب با کیفیت مطلوب تری در شبکه توزیع خواهد شد.

پایان خبر/

 

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۸/۳/۱۸  |  تعداد بازدید: ۹۷۹  |  کاربر: مهدی جعفری